Koło Naukowe Robotyków

Ten artykuł został opublikowany 31-10-2014 19:15 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Robotyków KNR działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Członkowie rekrutują się zarówno z wydziału macierzystego jak i innych wydziałów Politechniki Warszawskiej. Opiekunem Koła jest dr inż. Krzysztof Mianowski. Osoby w Kole skupiają się na różnych aspektach robotyki. Wśród Członków można wyróżnić grupy studentów specjalizujących się w projektowaniu podzespołów mechanicznych, tworzeniu układów elektronicznych lub programowaniu mikrokontrolerów.

Działalność

Podstawę działalności Koła stanowią prace konstruktorskie. Prace te, w zależności od złożoności projektu, są realizowane w grupach od kilku do kilkunastu studentów. Tematyka projektów jest bardzo rozległa: studenci tworzą między innymi autonomiczne roboty występujące podczas zawodów konstrukcyjnych, roboty mobilne, manipulatory, komputerowe modele sterowania czy układy elektroniczne (spis prowadzonych przez Koło projektów znajdziecie na naszej stronie internetowej ). Członkowie są również zapraszani do współpracy przy większych projektach inicjowanych przez doktorantów z wydziału MEiL.

Koło dba o popularyzację dziedziny jaką się zajmuje wśród szerokiej grupy wiekowej. Co roku uczestniczymy w projektach takich jak Festiwal Nauki czy Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Członkowie Koła regularnie prezentują swoje konstrukcje na imprezach takich jak: Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, Dni Otwarte Politechniki Warszawskiej, a także Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Drużyny w barwach Koła Naukowego Robotyków wielokrotnie występowały na zawodach robotów, regularnie zajmując czołowe miejsca zarówno na arenie polskiej jak i międzynarodowej. Niektórzy spośród nas angażują się również w działania związane z organizacją kursów doszkalających dla pozostałych Członków, promocją Koła w mediach czy pozyskiwaniem sponsorów i nawiązywaniem współpracy z firmami. Stanowi to dla nich świetną okazję do nabywania
umiejętności menadżerskich.

Zaplecze

Członkowie mogą korzystać z nowoczesnego laboratorium będącego jednocześnie siedzibą Koła. W sali, oprócz różnego rodzaju narzędzi mechanicznych i elektronarzędzi, znajduje się podstawowy sprzęt elektroniczny i mechaniczny oraz urządzenia do samodzielnego wykonania układów elektronicznych różnymi metodami. Aby jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić proces wykonywania projektów, Koło zaopatrzyło się w dwie drukarki typu rep-rap.
Czujesz niedosyt? Odwiedź naszą stronę lub znajdź nas na Facebooku.

Dodano:

31-10-2014 19:15

Dodane przez:

Emilia Maciejewska

Kategoria:

Koła Naukowe
nasi partnerzy