Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej

Ten artykuł został opublikowany 26-11-2014 18:01 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

SKNEN jest jednym z najmłodszych kół działających na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Koło zostało założone w 2003 roku w celu rozwijania naszej wiedzy i zainteresowań na temat niekonwencjonalnych źródeł energii, oraz nowych technologii w energetyce.

Kim są?
Studentami z różnych lat i wydziałów, łączy ich zainteresowanie nowoczesną energetyką i odnawialnymi źródłami energii. Potrafią zarówno zdobywać wiedzę, jak i stosować ją w praktyce, a także przekazywać młodszym adeptom. Realizują zarówno projekty badawcze i edukacyjne, jak i typowo konstruktorskie. Wśród nich są zarówno studenci pierwszego roku, jak i doktoranci, współpracują też z kadrą naukową wydziału, oraz instytucjami zewnętrznymi i firmami.

Co robią?
Do ich zainteresowań naukowych zalicza się m.in. energetyka słoneczna. Ich członkowie zbudowali instalację solarną znajdującą się na dachu jednego z budynków Politechniki Warszawskiej, oraz brali udział w badaniach kolektorów słonecznych w laboratorium przylegającym do pokoju ich koła. Obecnie członkowie SKNEN badają systemy nadążne do ogniw fotowoltaicznych, oraz budują pokazową turbinę wodną i małą wytwórnię wodoru. Systematycznie biorą udział w imprezach popularyzujących naukę. Byli obecni na Targach KONIK, oraz Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Prowadzą Warsztaty Energetyczne dla młodzieży w Polsce i za granicą, za co byli wielokrotnie nagradzani przez Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha. Organizują wycieczki do elektrowni, oraz innych obiektów przemysłowych, np. browarów, fabryki turbin, ciepłowni.

Jak do nich dołączyć?
Zapraszamy na stronę internetową SKNEN. Znajdziecie tam informacje o aktualnościach z życia Koła Naukowego oraz osiągnięciach i ważniejszych wydarzeniach. Aby się do nich zapisać wystarczy napisać na adres e-mail: sknen.pw@gmail.com, lub skontaktować się osobiście z kimś z zarządu.

nasi partnerzy