II edycja programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland

MIT Enterprise Forum Poland rozpoczęło drugą edycję programu akceleracyjnego wraz z nowymi ścieżkami specjalistycznymi i zupełnie nowymi programami dla polskich startupów. Program ten jest skierowany do innowacyjnych młodych naukowców z branży technologicznej, zdrowotnej, surowcowej, energetycznej i przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. To świetna okazja dla studentów PW, aby dowiedzieli się jak przekuć ich prace naukowe w konkretne biznesy.

Ten artykuł został opublikowany 04-10-2016 13:03 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Zespoły, które wezmą udział w programie, będą miały okazję do kontaktu z przedsiębiorcami z sektora innowacji z Polski i międzynarodowym środowiskiem przedsiębiorców związanym z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Uczestnicy programu będą mieli również możliwość spotkań z inwestorami i współpracy medialnej m.in. z „MIT Technology Review” – magazynem poświęconym nowym technologiom.

Druga edycja programu została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Energii. Głównym partnerem programu jest PKO Bank Polski. Bank po raz kolejny Bank włączył się w inicjatywę wsparcia start-upów, których głównym kapitałem jest innowacyjność oferowanych rozwiązań i nieszablonowy sposób myślenia. Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” jest dedykowaną startupom ścieżką, których pomysły obejmują rozwiązania finansowe związane z płatnościami, bankowością mobilną i internetową, bezpieczeństwem i inwestycjami.

Dodatkowo PGNiG opiekuje się ścieżką energetyczną, KGHM Cuprum surwcową oraz Grupy Adamed zdrowotną. Partnerami wspierającymi są również Visa Europe, Intel Polska, Campus Warsaw and HP Polska, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

  • Polska gospodarka stoi dziś przed szansą włączenia się w tryby globalnej rewolucji technologicznej. Aby w pełni wykorzystać szanse, potrzeba nam sprawnej infrastruktury ułatwiającej wyłanianie i wdrażanie najlepszych innowacyjnych pomysłów. Dlatego PKO Bank Polski aktywnie angażuje się w inicjatywy wspierającej rozwój polskich start-upów – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.
    Rekrutacja do programu będzie trwała w dniach się od 1 października do 30 listopada br. Udział w programie mogą wziąć osoby, które wypełnią formularz aplikacyjny dostępny na stronie internetowej MITEFPoland.org. Następnie, komisja złożona z międzynarodowych inwestorów i mentorów wybierze 25 najlepszych startupów. Pierwszy etap akceleracji odbędzie się w Warszawie. Zakłada on cykl warsztatów i szkoleń, które pomogą uczestnikom stworzyć lub zweryfikować model biznesowy startupu. Wszystkie spotkania prowadzone będą przez wybitnych mentorów i ekspertów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W drugim etapie akceleracji udział weźmie 5 najlepszych zespołów. Odbędzie się on w Massachusetts Institute of Technology w USA. Podczas tego etapu uczestnicy odbędą indywidualne szkolenia. Będą mieli również okazję do tego, aby nawiązać nowe kontakty z innymi naukowcami, czy też inwestorami.

  • Wielki sukces pierwszej edycji udowodnił nam, że powinniśmy natychmiast stworzyć możliwości, dla kolejnych wspaniałych startupów z bardziej wyspecjalizowanych dziedzin przy wsparciu ze stron największych firm dostępnych na rynku. Jestem przekonany, że unikalna metodologia akceleracji naszego programu MIT Enterprise Forum wraz ze wsparciem naszych partnerów odegra jeszcze ważniejszą rolę w sukcesie tej edycji programu” – podkreśla Paweł Bochniarz, prezes i współzałożyciel MIT Enterprise Forum Polska. Coraz więcej założycieli firm przychodzi do nas z nowymi pomysłami. W kolejnej edycji naszego programu akceleracyjnego, pragniemy zapewnić szybką i skuteczną możliwość poprawy ich biznes planu z pomocą naszych międzynarodowych ekspertów w określonych branżach i realizację ich projektów na rynku. Oferujemy dostęp do szerokiej bazy klientów i szerokich kontaktów w branży pokrewnej dzięki uprzejmości naszych partnerów i globalnej sieci MIT Enterprise Forum, którego startupy nie otrzymałyby gdzie indziej – dodaje Paweł Bochniarz.

Program jest przeznaczony dla startupów, które mogą zarejestrować swoją działalność w Polsce, mają przynajmniej jednego polskiego członka w swoim zespole i prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 4 lata. Zespoły muszą być dostępne podczas 3 miesięcznego trwania programu, który rozpocznie się pod koniec stycznia. W razie pytań prosimy o kontakt z Karoliną Możejko k.mozejko@fpt.org.pl.

MIT Enterprise Forum powstała w roku 1978 i jest jedyną organizacją non-profit na świecie, której celem jest wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, posiadającą afiliację uczelni. Wokół MIT powstało efektywne środowisko wspierania startupów. Z MIT związanych jest już ponad 25 000 firm. Polski oddział rozpoczął swoją działalność w październiku 2015 roku, jako pierwszy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zapraszamy na wydarzenie związane z programem:
Kiedy: 6 października 2016, godz. 17:30
Gdzie: pin
Ukryj mapę
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Warszawa
Wydarzenie na Facebooku

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy