Jaki będzie dom jutra? Ruszył otwarty konkurs dla studentów.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i spółka BGK Nieruchomości S.A. ogłasza konkurs „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”, który jest zaproszeniem dla studentów polskich uczelni wyższych do dyskusji o wizji budownictwa mieszkaniowego przyszłości.

Ten artykuł został opublikowany 23-10-2017 21:17 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy studenci pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni technicznych, uniwersytetów i wyższych szkół artystycznych. Jego celem jest pozyskanie nowych idei, nie tylko w zakresie architektury i urbanistyki, ale także socjologii, sztuki czy informatyki.
Prace zgłoszone do konkursu mają być rozwinięciem jednego z czterech wątków przewodnich, które dotyczą:

I tworzenia modelowej urbanistyki

II poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej

III rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz (iv) wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

Pula nagród w konkursie, których fundatorem jest Fundacja BGK, wynosi 70 tysięcy złotych. Organizatorzy konkursu przewidują przyznanie: po jednej nagrodzie pieniężnej w wysokości 6 tysięcy złotych brutto w każdej z czterech kategorii, 10 wyróżnień po 4 tysiące złotych brutto oraz Grand Prix w wysokości 6 tysięcy złotych brutto dla najlepszej nagrodzonej pracy.
Termin dostarczania prac konkursowych upływa 14 grudnia, a 20 grudnia odbędzie się oficjalne ogłoszenie zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników. Regulamin konkursu jest dostępny jest na stronie internetowej www.bgkn.pl/konkurs

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy