Rusza konkurs Innowacje w Architekturze 2017

„ARCHITEKTURA-murator” ogłasza 2017 rokiem INNOWACJI W ARCHITEKTURZE. Najbardziej nowatorskie projekty, realizacje i pracownie zostaną wyłonione w ramach pierwszego w Polsce konkursu architektonicznego, odwołującego się do pojęcia innowacyjności.

Ten artykuł został opublikowany 08-03-2017 09:48 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

INNOWACJE W ARCHITEKTURZE 2017 to całoroczna inicjatywa mająca na celu promocję oryginalnych rozwiązań i śmiałych wizji, które zmieniają oblicze polskiej architektury. Konkurs adresowany jest do architektów i biur projektowych, stosujących w swojej pracy odważne i nowatorskie rozwiązania. Można w nim zgłaszać projekty lub realizacje w szczególny sposób wykorzystujące nowe technologie, produkty i wyniki najnowszych prac badawczo-rozwojowych, a także nowe sposoby użycia tradycyjnych materiałów czy wręcz powrót do zapomnianych technik lub idei. W przypadku pracowni docenione zostaną innowacyjne rozwiązania w sferze organizacji i metod pracy, wykorzystywanych narzędzi, tworzonych projektów, przeprowadzanych badań, interdyscyplinarności, czy poszerzania działalności o nowe obszary.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 czerwca poprzez formularz na stronie www.innowacjewarchitekturze.pl Oceniać je będzie jury w składzie: Robert Konieczny (przewodniczący), Marlena Happach, Piotr Kuczia, Ewa P. Porębska, Radosław Stach.

Merytorycznym wsparciem konkursu jest Komitet Innowacyjności, w którego skład wchodzą reprezentanci 25 polskich uczelni architektonicznych. Członkowie powołanego przez redakcję „ARCHITEKTURY-murator” Komitetu wyróżniają się znaczącymi dokonaniami w działalności dydaktycznej, projektowej, a także cieszą się uznaniem studentów. Po raz pierwszy w Polsce dojdzie do tak szerokiej międzyuczelnianej współpracy w dziedzinie architektury.

Ogłoszenie wyników konkursu INNOWACJE W ARCHITEKTURZE 2017 oraz wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie podczas Gali Innowacji.

Kalendarium konkursu INNOWACJE W ARCHITEKTURZE 2017:

  • 14 czerwca 2017 - Termin przyjmowania zgłoszeń architektów, projektantów i urbanistów poprzez formularz internetowy na stronie www.innowacjewarchitekturze.pl
  • 5 września 2017 - Ogłoszenie nominacji wskazanych przez Komitet Innowacyjności
  • Październik 2017 - Otwarta prezentacja dla jury i publiczności prac nominowanych w kategorii Innowacyjny Projekt/Realizacja (Warszawa)
  • Listopad 2017 - Głosowanie w plebiscycie internetowym
  • Listopad 2017 - Gala Innowacyjności
systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy