Czerwiec w Warszawie - zapomnij o sesji!

Po Juwenaliowych szaleństwach nie trzeba zwalniać tempa. W czerwcu też będziecie mogli odetchnąć między jednym a drugim egzaminem, a później świętować zakończenie sesji. Gdzie? Jak?

Muzyka

Dobrze, jeśli koncert jest w weekend, jeszcze lepiej, kiedy jest darmowy. Propozycje spełniające oba kryteria:
2-3 czerwca – Ursynalia 2017 na Kampusie Głównym SGGW
8-10 czerwca – Koncerty Eliminacji do Przystanku Woodstock w Progresji
9-11 czerwca - Dni Ursynowa
17 czerwca – Dni Ursusa
24 czerwca – Wianki nad Wisłą na Podzamczu
Oprócz tego, będzie miał miejsce cykl koncertów H&M Dworzec, podczas których można będzie posłuchać polskich artystów, o których już jest, albo zaczyna być głośno w ostatnich latach. Pierwszy z koncertów już 9.06.
Z imprez płatnych oraz takich, które niekoniecznie mają miejsce w weekend warte rozpatrzenia są na przykład:Orange Warsaw Festival, Low Roar w Niebie, Co jest grane 24 Festival, P R O 8 L 3 M w Palladium, Tove Lo w Klubie Stodoła, Kvelertak w Proximie.
Dla osób poszukujących raczej muzyki klasycznej, w każdą niedzielę, w Łazienkach Królewskich odbywają się Koncerty Chopinowskie. Zaczyna się również 27. Festiwal Mozartowski, któremu towarzyszą koncerty na Placu Defilad, najbliższy z nich odbędzie się 5.06.
Muzyka to jednak nie tylko koncerty. W Klubie Hydrozagadka mają miejsce tematyczne imprezy klubowe, na przykład Polish Oldschool Party, czy Smells Like The 90s!.
Podobnie jest w Klubie Proxima. Tam na czerwiec zaplanowane są: Linkin Park Night (2.06), System of a Down Night (14.06).

Kino

Jeśli wolicie spędzić czas trochę mniej imprezowo, dla Was też jest dobra wiadomość. Ruszają cykle kin plenerowych. Można podczas nich, na świeżym powietrzu obejrzeć film z przyjaciółmi w trochę innej atmosferze niż ta, która panuje w kinie.
Przykładowe miejsca, gdzie będzie się to działo:
- Skwer Ormiański - cykl Sadyba Filmowa
- Prochownia Żoliborz - 21.06 film "Dzikie historie"
Lista będzie uaktualniana, a w lipcu pokazów będzie już znacznie więcej.

Standardowe wyjście do kina, również może być dobrym pomysłem na wieczór. W ramach cyklu Kultura Dostępna w Kinie Elektronik oraz Iluzjonie Filmoteki Narodowej, w czerwcu można będzie zobaczyć: ,,Za niebieskimi drzwiami", ,,Pokot", ,,Powidoki", ,,Konwój" oraz ,,Jestem mordercą". Filmy te, w dobrej cenie, wyświetlane są w czwartki o 18:00.

Warte swojej ceny

W dniach 1-4 czerwca odbędzie się pierwszy w Polsce Comic Con. Jest to wydarzenie, podczas którego na fanów fantastyki, gier, komiksów czeka wiele atrakcji. Spotkania z gwiazdami, dyskusje, warsztaty, to tylko część z nich. Ptak Warsaw Expo wypełni się po brzegi pozytywnie zakręconymi ludźmi.

W dniach 22-24 czerwca, na warszawskim Torwarze odbędzie się Gelato Festival. Bilet wstępu upoważnia do degustacji lodów, udziału w przygotowanych warsztatach oraz głosowania na najlepszy smak. Na te kilka dni można zapomnieć o diecie i dać się ponieść słodyczy.

Zapewne po którymś razie, albo w jakimś wieku jest to coś, co już nie bawi, ale... Święto Kolorów znowu w Warszawie! Dużo kolorów i radości w gronie znajomych i nie tylko, na pewno sprawi, ż uśmiech na twarzach pozostanie na długo.

Na Politechnice Warszawskiej

Pozostając na chwilę jeszcze w temacie juwenaliów i pikników studenckich, 1 czerwca, na Wydziałach: MiNI oraz Fizyki, odbędą się Całkonalia. Czekają na Was Planszówki, gry na Pegasusie, Twister i inne mniej lub bardziej geekowe zabawy. Nie zabraknie również konkursów, więc warto wejść w tym dniu w ten wyjątkowy świat.

Historia Warszawy inaczej

Od czterech lat działa projekt "Warszawy historia ukryta". W jego ramach, organizowane są spacery po różnych, ważnych miejscach Stolicy z przewodnikiem. Jest to ciekawa propozycja dla przyjezdnych, jak również Warszawiaków, którzy czują, że jeszcze nie wiedzą o swoim mieście wszystkiego. Spacery są bezpłatne, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, jest to oczywiście mile widziane.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy