Lipiec w Warszawie - wakacje już na serio!

Letnia sesja za nami. Możemy cieszyć się z pozytywnych wyników, a na martwienie się poprawkami przyjdzie czas za 2 miesiące. Póki co, ruszamy w miasto!

Warszawa w pełni rozbudzona i na pewno będzie niejeden dzień, kiedy trzeba będzie wybierać spośród kilku wydarzeń. Na większość polecanych w tej rozpisce, wstęp będzie kosztował... ulubioną studencką kwotę, czyli 0zł. Z uwagi na to, że wakacyjna pogoda lubi płatać figle, wydarzenia zostały podzielone na dwie podstawowe grupy. Jeśli "kino pod chmurką" zostanie odwołane z powodu ulewy, może znajdzie się coś równie ciekawego w suchszym miejscu.

Pod gołym niebem

Kino

Zaczynamy od tego, co najprzyjemniejsze. Cykle kin plenerowych spopularyzowały się znacząco i w lipcu możemy oglądać filmy już w wielu miejscach. Oto wybrane:
- Plac Europejski - ,,Pan od muzyki" (6.07), „Za jakie grzechy, dobry Boże?” (13.07), „Chevalier" (20.07) oraz „7 psychopatów'' (27.07). Pokazy odbywają się o 21:00.
- Osiedle Domaniewska, gdzie co tydzień w środy o 21:00 zobaczymy filmy: ,,Riwiera dla dwojga" (05.07), ,,Cinema Paradiso" (12.07), ,,Slumdog, Milioner z ulicy" (19.07) i ,,Pan idealny" (26.07).
- Prochownia Żoliborz - tam w tych samych terminach, co na Placu Europejskim, odbędą się następujące pokazy: ,,Bajka o największym hotelu w stolicy Węgier" (5.07), „ Aktorka” (12.07), ,,Wielkie Piękno" (19.07), ,,Kosmiczne Walki: Miecze Świetlne Powracają, część VI" (26.07). Rozpoczęcie każdego pokazu o 21:30.
- Cud nad Wisłą - tu, w pięknym otoczeniu, nad rzeką, w każdy poniedziałek o 21:30 będzie można obejrzeć filmy trochę inne niż wszystkie. Będą to: ,,O dziewczynie, która wraca nocą do domu" (3.07), ,,Taka piękna katastrofa'' (10.07), ,,Mordercza opona'' (17.07), ,,Gość'' (24.07) i ,,Sklep dla samobójców'' (31.07)
- Polana przy Pubie Lolek, gdzie w lipcu po zmroku (21:00) wyświetlane będą cztery filmy - ,,Kochankowie z księżyca'' (5.07), ,,Jesteś Bogiem'' (12.07), ,,Blue Jasmin'' (19.07) i ,,Stulatek, który wyskoczył przez okno'' (26.07).

W ramach Filmowej Stolicy Lata 2017, odbywa się wiele pokazów. Są to zarówno standardowe kina plenerowe, jak i kina samochodowe.
W cyklu Kino Kępa na dachu, obejrzymy ,,Zanim się obudzę" (2.07), ,,Dzikie historie" (14.07), ,,Z innego świata" (21.07), ,,Dumni i wściekli" (28.07). Kino rusza o w te dni o 20:45, cena to tylko 10zł. Wydaje mi się, że to niewiele za "odpłynięcie" na Promie do krainy dobrego filmu.

Muzyka

Dla fanów muzyki klasycznej, jest kilka propozycji. W Parku Morskie Oko, przed Pałacem Szustra, na Mokotowie, zaczynają się Letnie Koncerty Promenadowe. Będą się one odbywać w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 12:00. Usłyszymy utwory Mozarta, Haydna, Czajkowskiego, Warlocka i innych kompozytorów. Nie są one do końca zależne od pogody tak, jak kina plenerowe, bo w razie deszczu, odbędą się wewnątrz Pałacu.

W dalszym ciągu mają miejsce Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich. Utworów naszego rodzimego kompozytora możemy posłuchać w każdą niedzielę o 12:00 i 16:00.

Na Rynku Starego Miasta będzie można z kolei posłuchać jazzu. Na koncerty zapraszamy w każdą sobotę lipca, a szczegółowy program jest dostępny pod adresem www.jazznastarowce.pl.

Teatr

Och-Teatr i Teatr Polonia przygotowały kilka spektakli, na które będzie można się wybrać na Plac Konstytucji, bez kupowania biletów. Będą to: ,,Czerwony Kapturek", ,,Jaś i Małgosia", ,,Jangajan - Hey Joe", ,,Związek otwarty", ,,Flamenco namiętnie", ,,Lament na Placu Konstytucji" i ,,Starość jest piękna".

Już w najbliższy wtorek 4 lipca o godzinie 20:30, TEATR XL wystawi swoją sztukę ,,Korpo Story". Wisła, leżaki, Pomost 511, będzie pięknie.

Pod dachem

Kino

Jak już wspomniałam, kina plenerowe mają jedną sporą wadę - nie działają, jeśli organizatorów zaskoczą opady, burze. Nie jest to niczyja wina, ale sytuacje takie wiążą się zawsze z rozczarowaniem. Na szczęście repertuar kin studyjnych, jest raczej zachęcający, podobnie jak ceny biletów.

W Kinie Elektronik, w każdy z wakacyjnych poniedziałków o 18:00, będą wyświetlane po dwa filmy znanego reżysera w ramach cyklu ,,Klasyczny wieczór z...". Zaczynają się już 3. lipca. Można będzie podziwiać dzieła Pedro Almodóvara, Roberta Altmana, Joela i Ethana Coenów, Jima Jarmusha oraz Bernardo Bertollucciego. Bilety na jeden pokaz są w cenie 15zł, a na dwa filmy jednego dnia - 20zł.

Iluzjon Filmoteki Narodowej, w lipcu ma do zaproponowania cztery ciekawe cykle. Do obejrzenia będą między innymi filmy Stevena Spielberga i Henryka Szaro, jak również dzieła w których wystąpił Andrzej Łapicki oraz "Fredek uszczęśliwia świat" w cyklu Retrokino. Więcej informacji i repertuar można znaleźć na stronie internetowej kina.

Prom Kultury Saska Kępa, oprócz filmów wyświetlanych na dachu, prezentuje również kilka cykli. Jest to Letnie Kino Kępa, Familijne Kino Kępa oraz Tureckie Kino Kępa. Zachęcam do zapoznania się z repertuarem, na pewno każdy znajdzie film dla siebie.

Muzyka

Zbliżają się dwa kolejne koncerty z cyklu "Muzyka pochodzi z Bemowa". 8. lipca zaprezentuje się Warszawska Orkiestra Rozrywkowa , a 22. lipca Super Girl Romantic Boys. Koncerty te, odbywające się w Amfiteatrze na Bemowie, w Parku Górczewska, nie są aż tak zależne od pogody, ze względu na obecność dachu rozpiętego nad obiektem.

W klubie Harenda, już 1. lipca odbędzie się koncert ,,Heart will go on 90's", na którym zostaną zagrane i zaśpiewane największe przeboje filmowe lat 90. Wykona je Live Art 360. Wstęp tylko 5zł, więc warto.

W lipcu w Hydrozagadce, odbędzie się kilka imprez tematycznych. Będzie można się bawić na Prywatce jakiej nie przeżył nikt, Total Oldschool Party, Polish Oldschool Party, Depeche Mode Party.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy