Sierpniowe szaleństwo - więcej słońca, więcej zabawy!

Wszyscy mamy nadzieję, że kolejny wakacyjny miesiąc przyniesie lepszą pogodę i będziemy mogli już w pełni cieszyć się czasem wolnym.

W wirze wydarzeń ciężko wyłapać wszystkie ciekawe. W zestawieniu sierpniowym skupimy się więc na tych, które są nowe lub takie, które z jakiegoś powodu wcześniej nie były wspomniane. Cykle kin plenerowych, Koncerty Chopinowskie, Letnie Koncerty Promenadowe oraz Jazz na Starówce nadal się oczywiście odbywają. Poza nimi dzieje się jednak dużo... I jeszcze więcej.

Jedzenie i tym podobne

Zajmuje w zestawieniu pierwsze miejsce, bo jestem skłonna przyznać, że jest ważniejsze od muzyki.

Pierwszym ważnym wydarzeniem jest otwarcie na nowo kawiarni "How u doin'?" przy Placu Konstytucji. Jest to lokal inspirowany wnętrzami z kultowego serialu ,,Przyjaciele". Otwarcie już 1 sierpnia o 7:30. Według informacji, na pierwsze osoby czekają atrakcyjne promocje i niespodzianki. Warto tam być!

Niecały tydzień później, bo 6 sierpnia w Iskrze przy Polu Mokotowskim będzie można zjeść najlepsze lody rzemieślnicze. Jedyną ich wadą, jaką do tej pory zauważyłam jest fakt, że uzależniają. Organizatorzy zapowiadają przeogromny wybór lodów na tym jednodniowym festiwalu. Wszystko ma trwać od 12:00 do 19:00. Szczegóły znajdziecie na wydarzeniu.

Warto nie zapominać o bardziej konkretnym jedzeniu. Na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się 19 i 20 sierpnia kolejny Festiwal Food Trucków. Będzie tym razem wyjątkowy, bo połączono go z 4. Mistrzostwami Burgerowymi. Podczas festiwalu zostanią również ogłoszone wyniki plebiscytu Warszawska Pyza 2017, w którym zostaną wyłonione najlepsze warszawskie uliczne lokale gastronomiczne. Na pewno więc nie czeka Was rozczarowanie, jeśli chodzi o zaspokojenie Waszych kulinarnych pragnień.

Muzyka

Wiadome jest, że jazz niejedno ma imię. Udowadnia to zespół Asian Strings Collective. Muzycy z Polski i Chin łączą w swoich utworach jazz z nutką orientu, co daje bardzo ciekawe połączenie. Ich koncert odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 18:00 w ramach Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich.

Darmowe wydarzenia nad Wisłą zawsze przyciągają tłumy. Nie wątpię, że tak właśnie będzie w przypadku koncertu Spragnieni Lata 2017, który odbędzie się 26 sierpnia w Klubie Rejs. Bovska, Iza Lach i Dwa Sławy - zapowiada się ciekawie, świeżo, wakacyjnie.

Fanów rapu z pewnością zaciekawi wydarzenie na dawnym kompleksie basenów ,,Skra" 19 sierpnia. PRO8L3M pojawi się tam ostatni raz w tym roku w Warszawie. Po koncercie odbędzie dzię Rap History The Videos Block Party. Na 15-metrowym ekranie LED zostaną wyświetlone klasyczne oraz współczesne rapowe klipy.

Nie może zabraknąć oczywiście również muzyki klasycznej. Wydanie jak zwykle bardzo luźne, niezobowiązujące. Cykl Klasycznie na trawie pozwoli cieszyć się dźwiękami płynącymi od trzech orkiestr symfonicznych bez strojenia się w szczególnie eleganckie stroje. Koncerty odbędą się w Królikarni 6, 20 i 27 sierpnia.

Noc spadających gwiazd

Kolejny raz Centrum Nauki Kopernik zaprasza do oglądania Perseidów w Parku Odkrywców. Wyłączone mają być iluminacje pobliskich mostów oraz w samym Centrym Nauki Kopernik. Dzięki temu ,,spadające gwiazdy" będą widoczne nie tylko na obrzeżach Warszawy. Centrum miasta nigdy nie będzie idealnym miejscem do takich obserwacji, ale jest to dobre rozwiązanie, jeśli chce się dobrze spędzić czas w gronie znajomych i przy okazji popatrzeć w niebo.

Sportowe emocje

Upał nie przeszkadza sportowym freakom, co potwierdza ilość wydarzeń, podczas których będziecie mogli dodatkowo się spocić. Sierpień rozpocznie Powstańczy NightSkating, który odbędzie się już 3 sierpnia o 21:00. Trasa przejazdu rozpocznie się pod Pomnikiem Kopernik na Krakowskim Przedmieściu i tam również się zakończy. Poziom trudności oznaczony jest "jedynką", co oznacza, że z 19-kilometrową trasą poradzą sobie także początkujący rolkarze.

6 sierpnia wraca Joga w Łazienkach! Wstęp jest bezpłatny, a sesje kontynuowane będą w niemalże każdą niedzielę do końca września. Jeśli jeszcze nie próbowaliście jogi, to idealna okazja.

Również 6 sierpnia rusza Masa Powstańcza. Przejazd 18 kilometrów ma za zadanie upamiętnić szlak bojowy jednego z najbardziej znanych oddziałów Powstania Warszawskiego, Batalionu „Zośka”. Szykujcie rowery!

Może macie ochotę pobiegać w warunkach ekstremalnych? Już 12 sierpnia odbędzie się Bieg ACH. Do wyboru trzy dystanse: 3, 6 i 9 kilometrów. Te numery zapewne nie robią na Was wrażenia, ale trzeba pamiętać, że na trasie pojawi się około 100 przeszkód, takich jak: ściana płaczu, zasieki, lina, woda, ściany ognia, kontener z lodem, ściany różnej wysokości, rampa, równoważnie, ta inna, tunel i wiele wiele więcej...

Sierpień od kilku lat związany jest z LOTTO Warszawskim Memoriałem Kamili Skolimowskiej. W tym roku Memoriał odbędzie się 15 sierpnia na Stadionie Narodowym, a wstęp jest bezpłatny. Idealna okazja by na żywo zobaczyć gwiazdy lekkoatletyki w akcji!

Na PGE Narodowym odbędzie się jeszcze jedno duże wydarzenie. 24 sierpnia zainaugurowane zostaną CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017. Na stadionie odbędzie się bowiem Ceremonia oraz Mecz Otwarcia. Reprezentacja polskich siatkarzy zmierzy się z reprezentacją Serbii - zupełnie jak w 2014 roku. Miejmy nadzieję, że rezultat również się powtórzy i będziemy mogli krzyczeć: Biało-czerwone to barwy niezwyciężone!

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy