Wystawa KFF "Focus" "Carpe diem/#YOLO"

Koło Filmowo – Fotograficzne „Focus” działa na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Jak sami o sobie mówią, jest to „grupa otwartych i bardzo kreatywnych ludzi, którzy łączą swoje pasje z zabawą i przyjemnością”.

Do ich działań należy organizowanie wspólnie szkoleń, warsztatów, plenerów, czy spotkań ze znanymi fotografami. Wydarzeniem, które niesie najwięcej satysfakcji, na pewno jest wystawa. Podczas niej członkowie Koła, mogą zaprezentować swoją artystyczną działalność w najbardziej klasyczny sposób. Już za tydzień odbędzie się kolejna z nich.

Temat, z którym tym razem przyszło im się zmierzyć, to „Carpe diem / #YOLO”. Czy „Carpe diem”, do którego nawoływał Horacy, ma cokolwiek wspólnego z dzisiejszym „You Only Live Once”? Czy jest to to samo zawołanie, które powróciło teraz w zmienionej, bardziej nowoczesnej formie? Cały czas biegniemy, uciekamy, dążymy do czegoś. Czy chodzi o to, żeby tylko chwytać krótkie chwile i żyć tu i teraz? Może o to, żeby wykorzystywać czas jak najlepiej i nie marnować go na coś, co nie przynosi konkretnych korzyści? Czym dziś są chwile, które mamy łapać?

Odpowiedzi na te pytania są trudne do znalezienia. Dla każdego są inne. Ciężko odpowiedzieć słowami. Czy artystyczne podejście ułatwia wyrażenie tego, co kojarzy się z tym tematem? Jak wygląda chwila? Jak pokazać świadomość, że żyjemy tylko raz?

Możecie się przekonać, jak członkowie KFF „Focus” sobie z tym poradzili, na wernisażu wystawy.

Gdzie? K 55
Kiedy? 19.10.2017
O której? 20:00

Wystawę można będzie oglądać do 9.11.2017.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy