TVPW - Kręcimy studentów

Krótka historia o Ojcach Założycielach

Każdy sukces ma swojego ojca. TVPW od początku mierzyło wysoko, więc... ojców było aż czterech – Jakub Górski, Mariusz Tomiczak, Piotr Piorun i Michał Kubicki. Pomysł na telewizję zrodził się w ich głowach w lutym 2006 roku i wydawało im się, że wszystko uda się zorganizować do końca semestru. I mieli rację... wydawało im się. Urzeczywistnienie tego pomysłu zajęło 15 miesięcy.

W czasie tych 15 miesięcy trwały rozmowy z władzami Politechniki i przygotowania do realizacji pierwszego materiału. Trzeba przyznać, że ani jedno ani drugie do łatwych zadań nie należało. Jednak nasza pierwsza produkcja, reportaż „A ty gdzie kupujesz prezerwatywy?”, ujrzał światło dzienne już w marcu 2006 roku i okazał się strzałem w dziesiątkę, bo kontrowersyjny i określający główny zakres zainteresowań przeciętnego studenta temat wzbudził zainteresowanie mediów ogólnopolskich. Już wtedy zrobiło się o nas głośno. I choć tę właśnie datę uważa się czasem za nieoficjalny początek Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW, to tak naprawdę działalność na pełnych obrotach rozpoczęliśmy wraz z ruszeniem strony internetowej (18 maja 2007 roku) i pojawieniem się na niej pierwszych materiałów (6 czerwca 2007 roku).

Interesujący opis tego, co robimy

TVPW to medium będące zawsze w miejscu, w którym dzieje się coś szalenie interesującego. Choć funkcjonujemy przy Politechnice Warszawskiej, realizujemy materiały znajdujące się w zasięgu zainteresowań każdego studenta. Zdarza nam się przejechać połowę kraju, aby sfilmować wydarzenie godne uwagi. Poprzez fakt, że tworzymy naprawdę interesujące i różnorodne materiały, każdy na naszej stronie znajdzie coś dla siebie. Tworzymy niebanalne i pomysłowe reportaże, relacje z największych imprez studenckich oraz reportaże interwencyjne i tematyczne. Jeśli nie brakuje Ci poczucia humoru zapraszamy do obejrzenia fabularyzowanych materiałów humorystycznych, a jeśli jesteś fanem absurdu – obejrzyj nasze lekko surrealistyczne filmiki. Coraz częściej prezentujemy Wam również na antenie programy cykliczne oraz wywiady z interesującymi ludźmi.

Jednocześnie, jako jedyna telewizja studencka w Warszawie przeprowadzamy relacje na żywo za pomocą Internetu. Pokazaliśmy już nasze możliwości między innymi na Juwenaliach PW, gdzie na telebimach i ekranach komputerów łącznie oglądało nas ponad 50 tys. widzów! Przeprowadziliśmy również z wielkim rozmachem transmisję z największego wydarzenia Dni Politechniki Warszawskiej jakim są wybory Miss&Mistera PW! To wszystko ze strony techniczno-reporterskiej. W naszych pozostałych działach wprowadza się w życie nowe rozwiązania informatyczne, przeprowadza profesjonalne akcje marketingowe bądź zarządza kilkudziesięcioosobowymi projektami. Słowem, TVPW to jedna z najprężniej i najbardziej wszechstronnie działających organizacji studenckich w Warszawie.

Treściwa informacja o tym, jak funkcjonujemy

TVPW tworzą wyłącznie młodzi ludzie, choć niekoniecznie studenci. Naszymi działaniami w dużej mierze kieruje czysty zapał, ale nie zapominamy, że nad każdym z nas wisi bat trzymany przez kierownika działu. W końcu wszyscy jesteśmy częścią pewnej struktury. Najważniejsze decyzje na szczeblu strategicznym podejmuje zarząd, któremu przewodniczy redaktor naczelny. Oprócz niego, w skład zarządu wchodzą też kierownicy wszystkich działów – Działu Informatyki, Działu Marketingu i Komunikacji, Działu Reportażu, Działu Techniki i Realizacji oraz Działu Produkcji.

Liczba członków TVPW stale rośnie. Do listopada 2007 roku działało nas zaledwie siedmioro. Wtedy to dopiero było co robić! Dziś liczymy niemal trzydziestu członków głęboko zaangażowanych w działalność telewizji, i prawie drugie tyle współpracowników, ale… pracy chyba wcale nie ubyło. Taka jest cena dynamicznego rozwoju. Cały czas prowadzimy rekrutację do wszystkich działów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie TVPW.pl w zakładce Rekrutacja.

Aby TVPW rosła w siłę, a jej członkowie żyli dostatniej... dbamy o integrację w naszym zespole. Jeżeli cenicie dobrą atmosferę i chcecie nawiązać przyjaźnie lub poszerzyć grono znajomych, to prawdopodobnie w tej części Europy nie znajdziecie do tego celu lepszej organizacji studenckiej! Dowód?

nasi partnerzy