Wyjątkowe obchody Dnia Teledetekcji na Politechnice Warszawskiej

Rok 2017 jest szczególny dla teledetekcji i badań kosmicznych. W tym roku przypada 45. rocznica misji na Księżyc Apollo 17, swoje 45-lecie obchodzi program Landsat, mija 55 lat od nadania pierwszych sygnałów radiowych przez Sputnika-1, a na Wydziale Geodezji i Kartografii odbędzie się 15. edycja teledetekcyjnego święta.

Ten artykuł został opublikowany 11-12-2017 03:35 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Tegoroczne wydarzenie przygotowują Sympatycy i Członkowie Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida” wraz z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW.

Konferencja Naukowa z okazji obchodów Dnia Teledetekcji odbędzie się 13 grudnia 2017 roku o godzinie 9:15 w sali 4.05 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Główną tematyką konferencji będą „Trzy Oblicza Teledetekcji”, czyli trzy różne ujęcia
teledetekcji – zasięgu naziemnego, lotniczego oraz satelitarnego.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się m.in. dr Anna Jarocińska z Uniwersytetu Warszawskiego, która opowie o zastosowaniu teledetekcyjnych pomiarów naziemnych w badaniach środowiska, pracownicy Astri Polska, którzy wygłoszą referat „Copernicus – nowe możliwości teledetekcji satelitarnej”, a także przedstawiciele firm MGGP Aero, Esri Polska oraz OPEGIEKA.

W ramach Konferencji odbędą się również warsztaty, których uczestnicy będą mieli okazję podnieść swoje umiejętności z oprogramowań wykorzystywanych w teledetekcji.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy