Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautyczna

Wraz z przystąpieniem Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej, a tym samym w wyniku wzrostu popularności tematyki kosmicznej oraz jej znaczenia w gospodarce, stopniowo zwiększa się liczba polskich specjalistów w dziedzinie inżynierii kosmicznej.

Ten artykuł został opublikowany 04-10-2015 23:53 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Część z nich zrzesza PSPA - Polish Space Professionals Association. Od wielu lat duże zainteresowanie kosmosem przejawiają również polscy studenci. Największą organizacją ich skupiającą jest Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej obchodzące w przyszłym roku swoje 20-lecie.

Organizacja Polish Space Professionals Association we współpracy ze Studenckim Kołem Astronautycznym zapraszają na pierwszą edycję Akademii PSPA i Studenckiej Konferencji Astronautycznej - wydarzenia podejmującego zarówno profesjonalne zagadnienia inżynierii satelitarnej, jak również promującego osiągnięcia a i aktualne projekty Studenckiego Koła Astronautycznego.

Tegoroczna konferencja odbędzie się 10 października w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych przy ul. Ludwika Narbutta 84 w Warszawie (Kampus Południowy PW). W planie wydarzenia znajdą się wykłady oraz warsztaty związane z inżynierią satelitarną. Zorganizowany zostanie panel dyskusyjny na temat: Jak spożytkować w kraju potencjał polskich specjalistów z sektora kosmicznego pracujących za granicą?

Wśród dodatkowych atrakcji można wymienić połączenie wideo z zespołem FREDE biorącym w tym czasie udział w misji BEXUS ESA czy specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone na luźne dyskusje i prezentacje w stylu SpaceUp.

W trakcie wydarzenie będzie dostępna dla uczestników i odwiedzających wystawa dotycząc projektów Studenckiego Koła Astronautycznego. Między innymi modele satelitów PW-Sat, PW-Sat2, łazików Skarabeusz, Ares 2, rakiet i innych.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej wydarzenia oraz kontaktując się z poniższymi osobami.

Helena Łoś (PSPA) - kontakt@pspa.pl +48 609 181 318
Aleksander Masłowski (SKA) - maslowski.aleksander@gmail.com +48 696 414 808

Kiedy: 10 października 2015
Gdzie: Warszawa, Budynek Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW (ul. Narbutta, Kampus Południowy PW, dojazd: Metro Pole Mokotowskie)

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy