Konferencja „Big Data - bigger opportunities”

Coraz szersze wykorzystanie dużego potencjału big data. Konferencja „Big Data - bigger opportunities” ponownie w SGH.

Ten artykuł został opublikowany 08-04-2016 12:15 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Czy znasz genialny serial z gatunku dramatu politycznego z bezwzględnym kongresmenem w roli głównej? Powstał on z wykorzystaniem big data. Tak, to właśnie „House of Cards” został stworzony przez Teda Sarandosa w oparciu o ogromną liczbę danych o widzach platformy Netflix. W jakich jeszcze branżach może być wykorzystywane big data i przy użyciu jakich narzędzi? O tym dowiesz się podczas drugiej edycji konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 28-29 kwietnia.

Jak wynika z najnowszych raportów firm badawczych i mediów, termin big data wcale nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – big data należy do najsilniejszych trendów w biznesie. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrażanie rozwiązań pozwalających analizować ogromne zbiory danych i wyciągać z nich właściwe wnioski. Dostrzegając ogromny potencjał tematyki big data, Studenckie Koło Naukowe Statystyki w SGH już po raz drugi organizuje konferencję „Big Data – bigger opportunities”. Konferencja objęta jest patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro i fundacji SmarterPoland oraz patronatem medialnym portalu Polibuda.info.

Jest to jedyna w Polsce konferencja poświęcona big data organizowana w całości wyłącznie przez studentów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Tym razem, poza prelekcjami, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, podczas których samodzielnie zmierzą się z zadanym problemem analitycznym. W roli prelegentów wystąpią eksperci z wiodących firm w branży technologicznej, konsultingowej czy bankowej, takich jak m. in. PwC, Nielsen, SAS Institute, Cisco, Netsprint oraz mBank. Przedstawią oni tematykę big data z perspektywy zrealizowanych zadań i rozwiązanych problemów, zapoznając uczestników z konkretnymi narzędziami analitycznymi i technikami z zakresu data science.

Już 18 kwietnia w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej odbędzie się dzień promocyjny konferencji z ciekawymi konkursami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

Zapisy na prelekcje i warsztaty ruszą w połowie kwietnia. Szczegóły dotyczące wydarzenia, tematy oraz harmonogram wykładów będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej organizatora
www.sknstatystyki.pl oraz profilu na Facebooku.

Kiedy: 28-29 kwietnia 2016
Gdzie: Szkoła Główna Handlowa, Warszawa

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy