Trwają zapisy na Warsztaty Ściśle Fajne!

Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT prowadzi zapisy na warsztaty dla przyszłych studentów. Są jeszcze wolne miejsca.

Ten artykuł został opublikowany 19-10-2015 22:12 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

O zajęciach

W trakcie zajęć młodzież zapozna się z najnowszymi trendami współczesnej techniki oraz wykona szereg ćwiczeń i zadań praktycznych. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie gimnazjów i liceów będą mogli spróbować swoich sił w dziedzinach, które związane są z ich zainteresowaniami i które w przyszłości chcieliby studiować.

Przebieg i tematyka

Każdy warsztat będzie się składał z części teoretycznej, podczas której prowadzący przybliżą uczestnikom tematykę zajęć oraz części praktycznej, w trakcie której młodzież wykona szereg zadań.

Podczas warsztatu z architektury uczniowie, przy pomocy własnoręcznie zbudowanych modeli mostów dowiedzą się, które rodzaje konstrukcji sprawdzają się najlepiej i w jakich warunkach. W trakcie zajęć z energetyki młodzież będzie montować zasilanie słoneczne do sterowanych samochodzików oraz wcieli się w zarządy spółek energetycznych. Uczestnicy zajęć z lotnictwa wykonają proste modele samolotów, sprawdzą ich właściwości oraz porównają je ze sobą, a robotyki zbudują i zaprogramują roboty.

Prowadzący

Warsztaty prowadzone będą przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz studentów z kół naukowych działających na uczelni.

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy

Więcej o projekcie: www.klatrat.org

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy