Relacja z Ustronaliów

W dniach 26-28 maja na terenie Domu Studenckiego Ustronie odbyły się Ustronalia. To jedna z bardziej rozpoznawalnych i klimatycznych tego typu imprez odbywających się w Domach Studenckich Politechniki. W tym roku motywem przewodnim była Budowa, a hasłem "Po szklanie i na Rusztowanie".

Pierwszy dzień wydarzenia rozpoczął się biegiem spod Politechniki do Ustronia. Kilku śmiałków po nieco ponad godzinie dobiegło na teren akademika. Wtedy oficjalnie rozpalono grilla i rozpoczęto imprezę. Wieczorem odbyło się siłowanie na rękę oraz Ustrowózki, czyli zawody polegające na przejechaniu wyznaczonej trasy wózkiem sklepowym w jak najkrótszym czasie.

W sobotę na przybyłych czekały atrakcje sportowe w postaci turnieju siatkówki wodnej, piłkarzyków oraz flanków. Chętni mogli również spróbować swoich sił w konkurencjach takich jak UstroŻarcie, Rzut sprzętem elektrycznym, Limbo, Deska barmańska oraz Po szklanie i na rusztowanie. Ta ostatnia to nowość nawiązująca do hasła tegorocznej imprezy. Polegała ona na zbudowaniu jak najwyższej konstrukcji, która utrzyma kieliszek wody. Tego dnia odbyło się także słynne Oblężenie Ustronia.

Ostatniego dnia organizatorzy zapewnili uczestnikom wydarzenia moc sportowych i muzycznych doznań. Chętni mogli spróbować swoich sił w UstroCupie, Ustrosiatce, Laniu wody oraz Biegu do monopola na czas. Wieczorem odbyły się koncerty zespołów Dżisas, Baby Blue Eyes i DryMan. Główną atrakcją był występ zespołu Lej Mi Pół, który rozgrzał zebranych do czerwoności i porwał tłum do wspólnej zabawy oraz tańca. Kapela zagrała swoje najbardziej rozpoznawalne piosenki, m.in.: “Polibuda”, “Pędzel” oraz “Siostra”.

Ponadto przez wszystkie trzy imprezy na przybyłych czekał grill oraz basen, a wieczorem odbywała się zabawa taneczna. Każdy chętny mógł za darmo posilić się pyszną kiełbaską, popcornem, ochłodzić się w basenie i tańczyć do białego rana przy znakomitej muzyce. Zmęczeni rozmaitymi atrakcjami mogli skorzystać z przygotowanych przez organizatorów leżaków i odpocząć na świeżym powietrzu.

Jednak nie można zapominać, że Ustronalia to nie tylko impreza, darmowe jedzenie, muzyka i ciekawe konkurencje. To przede wszystkim doskonała okazja do spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, spotkania ze znajomymi i wspólnej integracji. Nie tylko miejsce, ale ludzie i klimat sprawiają, że Ustronalia to tak lubiane i wyczekiwane wydarzenie. Niejeden uczestnik imprezy mógł przekonać się o prawdziwości słów Ustrohymnu i z całym przekonaniem powiedzieć o Ustroniu, że “choć miejsce to dalekie, czuję się tu jak w niebie”.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy