„24 lata demokracji” - spotkanie z Tadeuszem Mazowieckim

Czerwiec 1989 to szczególny czas w polskiej historii. Przed 24 laty Polska ponownie stała się demokratycznym Państwem, jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju.

Ten artykuł został opublikowany 12-06-2013 22:48 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Z tej okazji w Polsce odbędzie się wiele wydarzeń, które będą przypominać tamte wydarzenia. Dlatego organizatorom spotkania zależy, by warszawskiej publiczności przybliżyć fenomen tamtych czasów. Z pewnością dobrą okazją do wspólnego świętowania będzie przestrzeń kina, w której odbędzie się projekcja dokumentu oraz debata z Panem Premierem.

Organizowany 18 czerwca o godz. 17.00 w Kinie Atlantic wieczór stanie się pasjonującą, barwną i urozmaiconą podróżą do czasów, gdy zmienialiśmy nie tylko losy Polski, ale i Europy. Do czasów, z których możemy być dumni.

Program wieczoru:
- 17:00 – 17:15 wstęp oraz przywitanie gości;
- 17:15 – 18:00 pokaz filmu dokumentalnego „Premierzy”;
- 18:00 – ok. 19:30 spotkanie z premierem Tadeuszem Mazowieckim - inspirowane dokumentem oraz prezentowaną książką „Rok 1989 i lata następne”, które poprowadzą dr Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic). Po spotkaniu wzniesiony zostanie symboliczny toast za wolność oraz uczestnicy zaproszeni zostaną na słodki poczęstunek;
- 19:30 – podpisywanie oraz sprzedaż książek.

W trakcie spotkania fragmenty książki przeczyta Robert Więckiewicz.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wszystkich chętnych do wzięcia udziału kino prosi o przesłanie maila na adres kontakt@entropiaslowa.pl do niedzieli 16 czerwca, każdy mail zostanie potwierdzony. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na http://kinoatlantic.pl

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy