Czym jest design thinking? - wykład

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Ulricha Weinberga, który jest dyrektorem Hasso Plattner School of Design Thinking. W swoim wystąpieniu prof. Weinberg opowie czym jest design thinking oraz o tym, jak można zastosować to podejście do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Ten artykuł został opublikowany 16-05-2013 23:53 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Termin:
godz. 12:00 - 14:00, 24 maja

Miejsce:
sala 107 (aula), Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
ul. Koszykowa 75, Warszawa

Wykład jest otwarty dla wszystkich chętnych.

Co to jest design thinking?

Design thinking jest metodologią, która prowadzi do tworzenia innowacyjnych produktów lub usług odpowiadających rzeczywistym potrzebom użytkowników. Głównymi etapami procesu design thinking jest obserwacja użytkownika i odkrywanie jego potrzeb, tworzenie bardzo dużej liczby rozwiązań, oraz szybkie testowanie pomysłów poprzez budowanie prostych prototypów.
Metoda design thinking powstała na Uniwersytecie Stanforda, gdzie mieści się specjalny wydział służący do nauczania tej metodyki - Hasso Plattner Institute of Design. Design thinking jest powszechnie wykorzystywane przy tworzeniu nowych produktów przez takie firmy jak Google, Procter&Gamble, SAP, T-Mobile, Siemens, Deutsche Bank, General Electric.

Warsztat - Poznaj design thinking w praktyce w ciągu jednej godziny!

Zaraz po wykładzie prof. Weinberga będzie okazja do poznania metody design thinking w praktyce. Z tej okazji przygotowaliśmy warsztat, podczas którego wszyscy uczestnicy doświadczą pełnego procesu design thinking. Wszystkich chętnych do udziału w warsztacie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy