Human Tech Art vol. 13

16 grudnia 2014 roku obędzie się spotkanie HTA z prelegentami: Jakubem Koźniewskim, członkiem kolektywu panGenerator, oraz Piotrem Twardo, projektantem, konstruktorem maszyn, grafikiem 3D.

Ten artykuł został opublikowany 10-12-2014 09:26 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Druk 3D to silny trend wywołujący wiele emocji. Drukarka 3D Monkeyfab Prime3D to doskonały przykład zupełnie nowego podejścia do DIY. Z jej złożeniem poradzi sobie bez problemu każdy użytkownik uzbrojony w graficzną instrukcję. Ten projekt stanowi znakomite połączenie profesjonalnego urządzenia z edukacyjnym narzędziem. Czy już za kilka lat każdy z nas będzie drukował w swoim domu wszystko, czego potrzebuje?

Wyjątkowa biżuteria oparta na interaktywnej projekcji, Neclumi, jest po części eksperymentem technologiczno-artystycznym a po części proof of concept dla nowej kategorii produktów łączącej biżuterię, technologie ubieralne oraz projekcję. Przy okazji projekt ten skłania do zrewidowania samej definicji słowa „biżuteria”. Czy jesteśmy w stanie abstrahować od ekonomicznej wartości biżuterii i zaspokoić się jej czysto estetycznymi aspektami? Czy będziemy kiedykolwiek skłonni zamienić atomy złota na świetlne fale? Skoro już teraz wiele materialnych dóbr takich jak książki, płyty, zastąpiliśmy ich cyfrowymi, nienamacalnymi odpowiednikami, to czy tę samą logikę można zastosować również na innych polach? Czy poprzez coraz ściślejsze powiązanie mody i technologii będziemy kiedyś mogli traktować biżuterię jako software? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź już we wtorek.

Agenda:

- 18:30 - Rejestracja i rozpoczęcie kawowe.
- 19:00 - Oficjalne przywitanie – Magdalena Ostoja-Chyżyńska, Łukasz Czarnecki.
- 19:10 - MonkeyFab Prime 3D – Piotr Twardo.
- 19:40 - Neclumi – Jakub Koźniewski.
- 20:10 - Testowanie projektów i networking.

Informacje o wydarzeniu:

Gdzie: Kawiarnia Hoża 51, ul. Hoża 51, Warszawa.
Kiedy: 16.12.2014 r.
Start: 18:30.
Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji w serwisie Evenea.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz na Facebook'u.

Link do wydarzenia na Facebook'u znajdziecie tutaj.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy