Spotkanie z prof. Natalią Golnik

Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z prof. dr hab. Natalią Golnik – kobietą-naukowcem, która opowie Wam o swoich osiągnięciach oraz o tym w jaki sposób połączyła życie zawodowe z osobistym. Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek nad podjęciem kariery naukowej to spotkanie jest dla Was!

Ten artykuł został opublikowany 21-04-2015 13:53 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Studentki i doktorantki!
Zastanawiacie się nad podjęciem kariery naukowej, ale nie wiecie jak zacząć?
Jesteście na studiach doktoranckich, ale macie problemy z połączeniem ich z życiem osobistym?
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mamy dla Was rozwiązanie – spotkanie z prof. Natalią Golnik, która opowie Wam o swojej karierze naukowej i zainspiruje do podjęcia lub kontynuowania Waszej.

O wydarzeniu

W czasie spotkania dowiecie się o specyfice, blaskach i cieniach kariery naukowej. Przedstawimy Wam role model - kobietę-profesorkę, która zrobiła spektakularną karierę w tym obszarze i może stać się dla Was swego rodzaju wzorcem i źródłem inspiracji – Panią prof. dr hab. Natalię Golnik. W czasie spotkania Miss Profesor podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami jako kobieta-naukowiec w następujących tematach:
- life and work balance,
- asertywność wobec przełożonych,
- problemy z dyskryminacją,
- jak radzić sobie z biurokracją,
- każdym innym, który przyjdzie Wam do głowy.

Potrzeba

Kobiet w naukach technicznych i ścisłych jest wciąż za mało. Bronią one tutaj co trzeci doktorat, uzyskują co piątą habilitację i tylko co dziesiątą profesurę. Uczelnie techniczne powinny być więc obszarem szczególnie intensywnych działań wspierających kobiety w wyborze nauki jako sposobu na życie.

Kampania

"Dziewczyny do nauki!" to ogólnopolska kampania skierowana do studentek uczelni technicznych promująca karierę naukową jako ciekawy pomysł na przyszłą ścieżkę zawodową. Jest ona kontynuacją akcji "Dziewczyny na politechniki!", zachęcającej do studiów na kierunkach technicznych i ścisłych. W jej ramach organizowane będą m.in. spotkania z kobietami nauki, wydarzenia informacyjno-inspiracyjne dla studentek, doktorantek i pracownic politechnik, programy mentoringowe, seminaria, szkolenia i konferencje.

Organizatorzy

Spotkanie organizowane jest przez Radę Doktorantów Politechniki Warszawskiej w ramach kampanii "Dziewczyny do nauki!" realizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Fundacją Młodej Nauki i Porozumieniem Doktorantów Uczelni Technicznych.

Kontakt
Rada Doktorantów PW
Sylwia Marczak (s.marczak@gik.pw.edu.pl)

Informacje szczegółowe

Kiedy:
27 kwietnia 2015 (poniedziałek) godz. 16.00
Gdzie:
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, s.206
Wiecej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy