500+ na każdy teatr

13 Maja zaczyna się dzień, który trwać będzie przez cały tydzień. Mowa oczywiście o dniu Teatru Publicznego. Tegoroczna jego edycja będzie już trzecią, a przyłączy się do niej jeszcze więcej teatrów niż w zeszłym roku.

Ten artykuł został opublikowany 14-05-2017 15:19 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Przez cały tydzień aż 97 teatrów z 38 polskich miast zagra spektakle za tytułowe 500... groszy. Dokładnie tyle będzie kosztować bilet do teatru podczas trwania wydarzenia. Za taką ideą obchodzenia święta teatru stoi Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W dwu ubiegłych latach pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – już pierwszego roku na widowniach znalazło się około 50 tysięcy osób.

  • Jako Instytut Teatralny tak rozumiemy swoją rolę. Aby opowiadać historię teatru i zachęcać wszystkich – nie tylko widzów, ale i osoby, dzięki którym teatr ma taki kształt, jaki ma – aby tę okazję potraktowali jako pretekst do spotkania z widzami i podeszli do tego, tak jak się podchodzi w teatrze do premiery. - powiedział PAP rzecznik prasowy Instytutu Łukasz Orłowski.

Sprzedaż biletów po 5 złotych odbędzie się tylko w kasach teatru. Czy jest to sposób na zachęcenie ludzi do przyjścia do teatru wcześniej niż na sam spektakl celem nabycia biletu i lepszego poznania tego miejsca? Nie wiadomo, jednak na pewno nie da się biletu ani zarezerwować, ani zakupić przez internet. Spektakli jest jednak mnóstwo i nie należy się martwić, że dla kogoś może zabraknąć miejsca. Oto lista warszawskich teatrów, które przystąpiły do akcji, wraz z datami i tytułami spektakli:

13.05
Mazowiecki Teatr Muzyczny
O wilku i czerwonym kapturku

Teatr Komedia
Hotel Westminster

Teatr Lalka
Wiedźmy

Teatr Rampa
Rapsodia z Demonem

Teatr Syrena
Czargodziejska góra

Nowy Teatr
Piotruś Pan

Teatr Współczesny
Czas barbarzyńców

14.05
Teatr Lalek Guliwer
Różowy gość
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Wyzwolenie

16.05
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Szalbierz

17.05
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Chłopi

Teatr Ochoty
Kalino malino czerwona jagodo

18.05
Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich
Szosza

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana
Niezatańczone tango

TR Warszawa
Druga kobieta

19.05
Teatr Muzyczny ROMA
Pięć ostatnich lat

20.05
Teatr Narodowy
Łysa śpiewaczka

Jako redakcja serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wszak co innego można zakupić za pięć złotych? Nawet na dwa piwa nie starczy. A na teatr starczy.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy