Randka w ciemno

plakat reklamujacy

plakat reklamujacy

Iście gwiazdorska obsada młodego pokolenia m.in.: Katarzyna Maciąg, Anna Dereszowska, Dominika Kluźniak, Lesław Żurek, Borys Szyc ze specjalnym udziałem Bogusława Lindy. Czy film Wojciecha Wójcika może pochwalić się czymś jeszcze?

Ten artykuł został opublikowany 25-04-2013 15:51 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Niby kolejna polska produkcja jakiegoś romansidła,a jednak nie do końca. Świetna obsada to jedno, a drugie to postacie stworzone i wykreowane przez ich odtwórców. I tak Kasia Maciąg spełnia się w roli Majki - studentki anglistyki porzuconej przez 20 lat starszego amanta Cezarego ( widać Bogusław Linda potrafi zagrać nie tylko twardziela, ale i czułego kochanka). W najbliższym otoczeniu głównej bohaterki pojawiają się jej wierne przyjaciółki. Niczym w "Sex and the City" jedna jest szalona i spragniona erotycznych doznań, kolejna artystka i trzecia ' ta na którą zawsze można liczyć'. Majka pracuje ze swoim kolegą Kubusiem (Lesław Żurek) w jednym ze wrocławskich pubów, tam natykają się na grupkę bardzo rozrywkowych gości pod przewodnictwem pewnego siebie Karola, w tę postać wcielił się Borys Szyc.

Nie byłaby to komedia romantyczna gdyby nie motyw miłosny. Majka trafia do programu telewizyjnego 'Randka w ciemno' prowadzonego przez Tomasza Kota. Dziwnym trafem znajduje się tam również Karolek i tak wygrywają podróż po Lazurowym Wybrzeżu. Wszystko może by się dobrze ułożyło gdyby nie nieco nadpobudliwa i sfrustrowana dziennikarka Kinga (Anna Dereszowska), która nadużywa wulgaryzmów. Przez tydzień szczęśliwców śledzi kamera operowana przez Zbigniewa Zamachowskiego. W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, główna bohaterka nie jest skrytą w sobie, nieśmiałą dziewczynką- wręcz przeciwnie potrafi być pyskata i zadziorna!

Chociaż dla prawdziwego kinomana fabuła to nie zagadka, warto zobaczyć film, chociażby ze względu na obsadę, ukazane widoki pięknego Wrocławia, Francji i Londynu. Nie ma najmniejszych szans na spotkanie się z frazą, którą zapamiętamy na długo, jak np.: teksty Stanisława Barei. 'Randkę w ciemno' zamieszczam na ławce rezerwowych, gdy już nie będzie porywających filmów, wtedy po nią sięgnę.

Dodano:

25-04-2013 15:51

Dodane przez:

Olga Paluchowska

Kategoria:

Recenzje
systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy