Kurs Organizatora Turystyki 2017

Chcesz poznać ciekawych ludzi, zwiedzić piękne miejsca i przeżyć przygody, które będziesz wspominać przez długie lata? A może chcesz zdobyć podstawowe uprawnienia kadry PTTK? Te i mnóstwo innych atrakcji organizatorzy Ci na kursie Organizatora Turystyki, który startuje już w lutym 2017!

Ten artykuł został opublikowany 20-02-2017 09:27 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Kursie Organizatora Turystyki organizowanym przez Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej.

Spotkanie organizacyjne kursu odbędzie się w środę, 22 lutego 2017 w sali nr 56 w Stołówce Centralnej PW

Poznaj tajniki organizacji niezapomnianych wyjazdów!

Organizator Turystyki (OT) PTTK to osoba, która zna się na turystyce, umie bezpiecznie i ciekawie prowadzić grupę oraz ma wiedzę wystarczającą, by fajnie opowiedzieć o napotkanym zabytku czy też innym obiekcie. OT ma umiejętności, które pozwalają mu wyjść z sytuacji kryzysowych, takich jak wypadek w górach czy atak szalonych mrówek. Jednak przede wszystkim czerpie on ogromną radochę z uprawiania turystyki, a posiadaną wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi.

Dla kogo jest kurs OT?

Dla każdego! :) Do uczestnictwa zachęcamy tych, którzy zaczynają swoją przygodę z turystyką, jak i tych, co nie jeden szlak już zdeptali. Wystarczy chęć przygody i trochę wolnego czasu.

Co obejmuje kurs?

Kurs dzieli się na 2 części. Część teoretyczna składa się z wykładów, podczas których poznacie wiele interesujących zagadnień, m.in.:

  • psychologię i prowadzenie grupy,
  • tajniki organizacji wyjazdów spontanicznych
  • etnografię,
  • budownictwo drewniane i architekturę,
  • założenia obronne i fortyfikacje,
  • pierwszą pomoc,
  • geografie turystyczną Polski,
    i wiele innych zajęć prowadzonych przez doświadczone osoby, członków Naszego Koła.

Najważniejsza jest jednak część praktyczna, czyli wyjazdy, na których będzie można zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności. Zaproponujemy Wam wycieczki weekendowe, a także dłuższy wyjazd w majowy weekend.

Ile kosztuje kurs?

Kurs OT jest darmowy. Uczestnicy pokrywają jedynie drobne koszty wydruku materiałów szkoleniowych oraz koszty swojego uczestnictwa w wyjazdach. Organizatorzy i wykładowcy są wolontariuszami i działają całkowicie non-profit.

Plan kursu

Wykłady odbywają się w każdą środę o godzinie 18:30. Kurs będzie trwał do połowy maja i zakończy się egzaminem na uprawnienia Organizatora Turystyki PTTK. Szczegółowy plan wykładów oraz wycieczek kursowych przedstawimy na spotkaniu organizacyjnym.

Jeśli Cię zainteresowaliśmy i chcesz się zapisać lub poznać więcej szczegółów, pisz na adres:

kursot.jedynka[at]gmail.com lub zarzad_jedynki[at]googlegroups.com

oraz odwiedź naszą stronę i śledź nasz profil na facebooku.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy