Zastosowanie specjalistycznego oprogramowania do obliczeń

Widząc potrzebę rozwijania wiedzy i umiejętności wykorzystania specjalistycznego oprogramowania informatycznego w środowisku akademickim, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k., organizuje seminarium dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich oraz do tworzenia symulacji komputerowych.

Ten artykuł został opublikowany 01-12-2016 21:17 i może nie być aktualny. Spróbuj wyszukać nowsze treści.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania specjalistycznego oprogramowania MATLAB/Simulink do obliczeń naukowych i inżynierskich (technicznych), w tym również w procesie kształcenia, a także projektowania w oparciu o model tworzenia symulacji komputerowych.

Kiedy: 5 grudnia 2016 r., godz. 14.15
Gdzie: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4, sala 4.01
Warszawa

Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem w Polsce oprogramowania firmy The MathWorks Inc., która oferuje środowisko programistyczne przeznaczone do rozwijania algorytmów, wizualizacji i analizy danych oraz do wielodomenowej symulacji i projektowania systemów dynamicznych z wykorzystaniem modeli.

Bazę tego oprogramowania stanowią dwa produkty: MATLAB® i Simulink®, które mogą być uzupełnione przez dodatkowe przyborniki. Oprogramowanie MATLAB ma wiele zastosowań. Przykładowe obszary, w których program jest często podstawowym narzędziem pracy to: przetwarzanie sygnałów i obrazów, telekomunikacja, projektowanie układów sterowania, matematyka finansowa. Simulink stanowi natomiast interaktywne środowisko graficzne i zbiór bibliotek konfigurowalnych bloków. Pozwala dokładnie projektować, symulować, implementować i kontrolować przetwarzanie sygnałów, telekomunikację i inne systemy zdefiniowane w dziedzinie czasu. Dodatkowe moduły rozszerzają środowisko Simulinka o narzędzia do modelowania i projektowania specyficznych zadań oraz generacji kodu, implementacji algorytmów, testowania i weryfikacji. Integracja z MATLAB’em zapewnia bezpośredni dostęp do szerokiego wachlarza narzędzi do budowy algorytmów, analizy i wizualizacji danych oraz obliczeń numerycznych.

systemu komentarzy dostarcza Disqus
nasi partnerzy